Полезни връзки

Полезни връзки на съдебни институции

1.Единен портал за електронно правосъдие .- Единният портал за електронно правосъдие е електронна база данни на съдебните дела, разглеждани от всички СЪДИЛИЩА . /районни, окръжни, административни, военни, апелативни и върховни съдилища в Република България. В оптимизирания В портала имате възможност да прегледате основна информация за всички съдебни дела със свободен публичен достъп.

ЕПЕП предоставя възможност за регистриран достъп на пълната електронна папка на Вашите съдебни дела. Включително и всички съдържащи се в делото на съда документи. Достъпът до Вашето електронно дело се разрешава от съда след подаване на Заявление от Вас или Ваш процесуален представител.

2.Указател на граждански деловодства в СРС . – Съдържа телефонни номера на деловодствата на съставите в СРС. Може да се извършват справки по конкретни дела;

3.Публикувани съдебни актове – публикувана е търсачка, чрез която по заложени критерии можете да намерите съдебния акт/ове по вашето дело.

Полезни връзки към институции на ЕС

4. Формуляр за жалба относно нарушение на правото на ЕС

Полезни връзки към други институции

5. Агенция по вписванията . – Сайт на регистрите поддържани от Агенцията: Имотен регистър, Търговски регистър и регистър на ЮЛНЦ, Централен регистър на особените залози.

6.Централен регистър на длъжниците . – Централният регистър на длъжниците /ЦРД/ към Камарата на Частните съдебни изпълнители на Република България. Представлява централизирана база данни на заведените в страната изпълнителни дела при частни съдебни изпълнители. Справка от регистъра може да бъде издадена в кантората на всеки частен съдебен изпълнител. За корпоративни клиенти при условията на закона за защита на личните данни и след предварително одобрение и сключване на договор с Камарата на частните съдебни изпълнители чрез отдалечен електронен достъп до регистъра.  

7.Система за сигурно електронно връчване . – Системата включва комплекс от ресурси и услуги по изпращане и получаване на съобщения между активни доставчици и получатели на електронни административни услуги, които са регистрирани в системата. Достъпа през уеб интерфейс до системата се осъществява след регистрация чрез нормативно установени средства за електронна идентификация на потребителите. Това са КЕП (квалифициран електронен подпис, издаден от доставчик на удостоверителни услуги) или чрез персонален идентификационен код (ПИК) на НОИ или НАП.